دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

نکته مهم در مورد منابع بکار رفته در این بلاگ: معماهای معرفی شده در این بلاگ اکثرا از منابع اینترنتی دیگر گرفته شده است و در این بلاگ بصورت ترجمه شده، و تعدیل شده مطابق با فرهنگ ایرانی و همراه با تصاویر کمکی ارائه شده است. با توجه به اینکه برای هر کدام از موضوعات منابع متعددی قابل ذکر است و بدرستی روشن نیست که نویسنده اصلی هر مطلب کدام منبع است، از ذکر منبع آنها خودداری شده است. این موضوع نباید موجب این تصور گردد که نویسنده و ابداع کننده این معماها خود اینجانب بوده است. در موارد خاصی که منبع کاملا مشخص بوده است آن منبع ذکر شده است.

پیام های کوتاه
آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۹ ثبت شده است

۲۵
تیر

رمز این قفل دوچرخه سه رقمی است ولی به علت وجود اشکال فنی اگر شما فقط دو رقم از سه رقم رمز را درست وارد کنید قفل باز میشود.

حداقل چند حرکت برای بازکردن این قفل لازم است؟

۲۵
تیر

هشت سیب داریم که شش تای آنها عادی و وزن آنها با هم برابر است. دو سیب دیگر از این نظر غیرعادی هستند که یکی سبکتر و دیگری سنگین تر از سیب های عادی می باشند.

با استفاده از یک ترازوی دو کفه ای و حداکثر سه بار وزن نمودن مشخص کنید که مجموع وزن این دو سیب غیرعادی از دو سیب عادی بیشتر است یا کمتر یا برابر

۲۵
تیر

بر روی میز ده سکه در یک ردیف قرار دارد. دوست شما دو سکه پشت سرهم را در ذهن خود در نظر میگیرد. شما باید بفهمید که وی کدام سکه ها را انتخاب کرده است. شما برای رسیدن به پاسخ این معما دو زیر مجموعه از سکه ها را تعریف می کنید و از دوست خود میخواهید به شما بگوید در هرکدام از این دو زیرمجموعه چند عدد از سکه های انتخابی وی وجود دارد. مثلا ممکن است رفیق شما پاسخ دهد در مجموعه یک دو سکه و در مجموعه دو هیچ

آیا می توان بکمک یک استراتژی دقیق مشخص کرد که دوست شما کدام سکه ها را انتخاب نموده است؟