دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

نکته مهم در مورد منابع بکار رفته در این بلاگ: معماهای معرفی شده در این بلاگ اکثرا از منابع اینترنتی دیگر گرفته شده است و در این بلاگ بصورت ترجمه شده، و تعدیل شده مطابق با فرهنگ ایرانی و همراه با تصاویر کمکی ارائه شده است. با توجه به اینکه برای هر کدام از موضوعات منابع متعددی قابل ذکر است و بدرستی روشن نیست که نویسنده اصلی هر مطلب کدام منبع است، از ذکر منبع آنها خودداری شده است. این موضوع نباید موجب این تصور گردد که نویسنده و ابداع کننده این معماها خود اینجانب بوده است. در موارد خاصی که منبع کاملا مشخص بوده است آن منبع ذکر شده است.

پیام های کوتاه
آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات

۵ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۱۶
تیر

یک فنجان چای و یک فنجان قهوه داریم. از فنجان چای یک قاشق چای برداشته و در فنجان قهوه می ریزیم و آن را هم می زنیم. سپس از فنجان قهوه یک قاشق قهوه برداشته و در فنجان چای می ریزیم و هم می زنیم.

مقدار چای موجود در فنجان قهوه بیشتر است یا مقدار قهوه موجود در فنجان چای؟

۱۶
تیر

آن چه موجودی است که صبح هنگام سرش را از دست می دهد و شام گاهان آنرا بدست می آورد؟

۱۶
تیر

دو خواهر هستند. اولی، دومی را بدنیا می آورد و دومی اولی را

این دو خواهر کیستند؟

۱۱
تیر

حروف از A تا O را طوری در جدول فوق قرار دهید که هیچ دو حرف متوالی در همسایگی هم قرار نگیرند. همسایه یک خانه عبارت است از خانه بالائی، پائینی، چپ، راست، بالا و سمت راست، بالا و سمت چپ، پائین و سمت راست، پائین و سمت چپ.

توجه داشته باشید که بعضی از حروف هم اکنون در جدول قرار داده شده اند

۱۱
تیر

در جدول فوق ۹ عدد وجود دارد. این ۹ عدد را به سه گروه هر کدام متشکل از سه عدد تقسیم کنید بطوری که بین سه عدد در هر گروه رابطه ای ریاضی (فقط جمع یا ضرب) وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که هر عدد فقط در یک گروه می تواند بکار رود