دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

نکته مهم در مورد منابع بکار رفته در این بلاگ: معماهای معرفی شده در این بلاگ اکثرا از منابع اینترنتی دیگر گرفته شده است و در این بلاگ بصورت ترجمه شده، و تعدیل شده مطابق با فرهنگ ایرانی و همراه با تصاویر کمکی ارائه شده است. با توجه به اینکه برای هر کدام از موضوعات منابع متعددی قابل ذکر است و بدرستی روشن نیست که نویسنده اصلی هر مطلب کدام منبع است، از ذکر منبع آنها خودداری شده است. این موضوع نباید موجب این تصور گردد که نویسنده و ابداع کننده این معماها خود اینجانب بوده است. در موارد خاصی که منبع کاملا مشخص بوده است آن منبع ذکر شده است.

پیام های کوتاه
آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۲
تیر

ساکنان یک جزیره دورافتاده از دو نژاد تشکیل شده اند. البته ظاهر آنها از نظر افراد خارجی یکسان است. اما اعضای قبیله آربو همگی راستگو و اعضای قبیله بوسنین همگی دروغگو هستند.
روزی یک توریست به این جزیره می آید و اطلاعاتی در مورد رسومات و عادات این دو قبیله داشت ولی چیزی از زبان آنها نمی دانست. پس از ورود با سه بومی به نامهای آبل، بسل و سرل برحورد می کند.
از آبل می پرسد "شما از کدام قبیله اید؟"
آبل پاسخ میدهد "سن نیذنتمن منتصزپنن تم نبخه اتیا نتا تگبک"
توریست از دو نفر دیگر که زبان توریست را می فهمیدند میپرسد که آبل چه گفت.
بسل گفت "می گوید که از قبیله آربو است"
سرل گفت "می گوید از قبیله بوسنین است"

سؤال این است که بسل و سرل از چه قبیله ای هستند؟

۱۶
تیر

مطابق شکل فوق، قطار قرمز رنگ پشت سر قطار سبز رنگ بر روی ریل قرار دارد. می خواهیم با استفاده از شاخه جانبی که طول آن نصف طول قطار سبز رنگ است، جای دو قطار را عوض نمائیم. هر دو قطار را در هر دو جهت می توان حرکت داد و همجنین می توان اتصال بین واگن ها را نیز قطع کرد.

۱۵
تیر

شکل فوق را طوری برش دهید که به چهار قسمت مساوی و کاملا همانند تقسیم شود