دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

دانش

مطالب علمی، سرگرمی و معما های مختلف

نکته مهم در مورد منابع بکار رفته در این بلاگ: معماهای معرفی شده در این بلاگ اکثرا از منابع اینترنتی دیگر گرفته شده است و در این بلاگ بصورت ترجمه شده، و تعدیل شده مطابق با فرهنگ ایرانی و همراه با تصاویر کمکی ارائه شده است. با توجه به اینکه برای هر کدام از موضوعات منابع متعددی قابل ذکر است و بدرستی روشن نیست که نویسنده اصلی هر مطلب کدام منبع است، از ذکر منبع آنها خودداری شده است. این موضوع نباید موجب این تصور گردد که نویسنده و ابداع کننده این معماها خود اینجانب بوده است. در موارد خاصی که منبع کاملا مشخص بوده است آن منبع ذکر شده است.

پیام های کوتاه
آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

۱۴
مرداد

می گویند که این سخترین معمای منطقی است که تا بحال شناخته شده است. از این سه نفر یکی راستگو دیگری دروغگو است و نفر سوم بطور تصادفی راست یا دروغ می گوید. حال شما می توانید از هر کدام یک سؤال بپرسید تا مشخص کنید کدام راستگو، کدام دروغگو است و کدام یک بطور شانسی پاسخ میدهد. البته پاسخ سؤال باید بلی یا خیر باشد. صبر کنید! معما هنوز سخت تر می شود. این سه نفر اگر چه زبان مارا می فهمند اما در پاسخ به شما کلمه دا یا کلمه ژا بکار می برند. این که هرکدام چه معنی میدهد را نمی دانیم، ولی میدانیم که یکی به معنی بلی است و دیگری به معنی خیر، منتهی معلوم نیست کدام بلی است و کدام خیر.

خوب این شما و این هم سخت ترین معمای منطقی

۱۰
مرداد

درون یک اطاق تاریک ده لنگه جوراب آبی و ده لنگه جوراب قرمز وجود دارد. حداقل چند لنگه را باید برداریم تا مطمئن شویم، یک جفت جوراب همرنگ بدست می آوریم؟

۱۰
مرداد

با یک برش و یا کشیدن یک خط، این تصویر را به دو قسمت یکسان تبدیل کنید.

لازم نیست برش شما، یا خطی که می کشید مستقیم باشد.